Profilo Buzdolabı Çalışıyor ama Soğutmuyor

Profilo Buzdolabı Çalışıyor ama Soğutmuyor

Profilo Buzdolabı Çalışmıyor, soğutmuyor, elektrik gelmiyor, ses çıkarıyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kapı Contası (Lastiği) Problemi: Buzdolabının kapı contası tam olarak kapatılmıyorsa veya hasar görmüşse yırtık varsa, içerideki soğuk hava dışarı sızar ve soğukluk biter.
  2. Termostat Ayarı: Termostatın doğru şekilde ayarlanmadığı durumlarda buzdolabı yeterince soğutmaz. Termostat ayarlarını kontrol edin ve gerektiğinde soğutma seviyesini artırın.
  3. Soğutma Fanı Sorunu: Buzdolabının içerisinde bulunan termostatınızı kontrol ediniz, yanlışlıkla değiştirme durumunuzda buzdolabının soğukluğunu kaybedersiniz.
  4. Motor (Kompresör) Sorunu: Buzdolabınızın motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kompresör çalışıyor gibi bir ses duyuyorsanız, sorun başka bir yerde olabilir. Ancak kompresör sessizse veya garip sesler çıkarıyorsa, bu motor arızası olabilir.

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Profilo Buzdolabı Çalışıyor ama Soğutmuyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Profilo Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

[sp_easyaccordion id=”793″]


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.