Profilo Buzdolabı Çalışmıyor

Profilo Buzdolabı Çalışmıyor

Profilo Buzdolabı Çalışmıyor, soğutmuyor, ses çıkarıyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Elektrik Kontrolü: Bu arızada öncelikle elektrik bağlantısını kontrol etmeniz gerekiyor. Buzdolabına elektrik geldiğinden emin olun her ihtimale karşı fişi başka prize takarak deneme yapınız.

Derece Termostat Ayarları: Buzdolabının içerisinde bulunan termostatınızı kontrol ediniz, yanlışlıkla değiştirme durumunuzda buzdolabının soğukluğunu kaybedersiniz.

Motor (Kompresör) Kontrolü: Buzdolabınızın motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kompresör çalışıyor gibi bir ses duyuyorsanız, sorun başka bir yerde olabilir. Ancak kompresör sessizse veya garip sesler çıkarıyorsa, bu motor arızası olabilir.

Filtreler ve Havalandırma: Buzdolabının arkasındaki ve altındaki havalandırma filtrelerini kontrol edin. Eğer bu delikler tıkanmışsa, buzdolabı düzgün bir şekilde soğutma yapmayabilir. Ayrıca, buzdolabının filtrelerini de kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Profilo Buzdolabı çalışmıyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Profilo Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

[sp_easyaccordion id=”793″]


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.