Profilo Buzdolabı Motoru (Kompresör) Çalışmıyor

Profilo Buzdolabı Motoru (Kompresör) Çalışmıyor

Profilo Buzdolabı Çalışmıyor, soğutmuyor, elektrik gelmiyor, ses çıkarıyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Güç Kaynağı Problemi: İlk olarak, buzdolabınızın fişini prizden çıkarın ve tekrar takın. Eğer buzdolabı çalışmazsa, prizin düzgün çalıştığından emin olun. Prizde elektrik varsa, buzdolabının güç kablosu veya priz soketinde bir arıza olabilir.
  2. Kontrol Panosu Sorunu: Buzdolabının kontrol panosunda bir arıza olabilir. Kontrol panelinin bağlantılarını kontrol edin ve gerekirse bir teknisyenin kontrol etmesi için kontrol panelini incelemesi için çağırın.
  3. Termal Korumalı Sigorta Sorunu: Buzdolabının motoru termal korumalı sigorta tarafından korunuyor olabilir. Eğer motor aşırı ısındıysa veya aşırı akım aldıysa, termal korumalı sigorta devreyi keser ve motoru korur. Bu durumda, sigortayı kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
  4. Kompresör Arızası: Buzdolabının motoru olan kompresör arızalı olabilir. Kompresör, buzdolabının soğutma işlevini sağlar. Eğer kompresör arızalıysa, buzdolabı soğutma yapamaz. Kompresörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer kompresör çalışmıyorsa, bir teknisyenin kontrol etmesi gerekebilir.
  5. Soğutma Fanı Sorunu: Buzdolabının içindeki havayı dolaştırarak soğutma işlemini soğutma fanı destekler. Eğer soğutma fanı arızalıysa, buzdolabı yeterince soğutamaz. Soğutma fanının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Profilo Buzdolabı Motoru (Kompresör) Çalışmıyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Profilo Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

[sp_easyaccordion id=”793″]


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.